niedziela, 4 lipca 2021

Yann Sommer

Hej, hej, hej 馃槃
ju偶 za tydzie艅 dowiemy si臋 kt贸ra reprezentacja zostanie nowym Mistrzem Europy. W grze pozosta艂y ju偶 tylko cztery dru偶yny: Hiszpania i W艂ochy oraz Anglia i Dania. Oba p贸艂fina艂y odb臋d膮 si臋 w Londynie na Wembley 06 i 07 lipca. Jednak zanim to nast膮pi poka偶臋 Wam autograf od jednego z bohater贸w Euro 2020- Yanna Sommera.

Yann Sommer jest 32- letnim bramkarzem reprezentacji Szwajcarii. W poniedzia艂ek 28 czerwca wraz z kolegami przyst膮pi艂 do meczu z Francj膮. Francuzi od 15 minuty przegrywali 0-1, jednak jak na Mistrz贸w 艢wiata przysta艂o, po przerwie doprowadzili najpierw do remisu, a dwie minuty p贸藕niej prowadzili ju偶 2-1. W 75 min pad艂a bramka na 3-1 i wydawa艂o si臋 偶e tr贸jkolorowi ze spokojem zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Nic bardziej mylnego. Szwajcaria, kt贸ra nie mia艂a ju偶 nic do stracenia, ruszy艂a do ataku. Po kilku dobrych akcjach uda艂o im si臋 zdoby膰 bramk臋 kontaktow膮. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry pi艂ka znowu wyl膮dowa艂a w siatce Hugo Llorisa. Na tablicy pojawi艂 si臋 wynik 3-3. W dogrywce 偶adne gole ju偶 nie pad艂y, wi臋c jedyn膮 opcj膮 wy艂onienia zwyci臋zcy by艂y rzuty karne. Jedenastki bardzo pewnie wykonywali przedstawiciele obydwu zespo艂贸w. Helweci jednak mieli w bramce Yanna Sommera, kt贸ry genialnie obroni艂 strza艂 jednego z najlepszych zawodnik贸w na 艣wiecie- Kyliana Mbappe. Dzi臋ki niemu Szwajcaria mog艂a przyst膮pi膰 do 膰wier膰fina艂u z Hiszpani膮. Niestety w nim znowu konieczne by艂y karne. Tym razem Szwajcarzy nie trafiali do bramki i mimo 艣wietnej gry musieli po偶egna膰 si臋 z turniejem.

Jak zdobyty?: List na adres Borussi M. wys艂any w 2016 roku
Czas oczekiwania: 48 dni