Wszystko w jednym

W tej zakładce znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o zbieraniu autografów.Najpierw wyjaśnię Wam co oznaczają różne skróty używane przez innych kolekcjonerów :-)
Myślę, że ich znajomość wiele ułatwi.

IRC - jest to międzynarodowy kupon na odpowiedź. Czyli mówiąc w skrócie osoba, która go otrzyma nie będzie musiała ponosić kosztów za wysłanie autografu. Po prostu wymieni kupon na odpowiednie znaczki. IRC obecnie kosztuje 8 zł i można go zakupić na każdej większej poczcie.
LOR - prośba o autograf
SAE - koperta zwrotna bez znaczka
SASE - koperta zwrotna ze znaczkiem
IP - autograf zdobyty osobiście (in person)
STAMP - autograf w formie pieczątki
PP - nadrukowany autograf

*koperta zwrotna to koperta z naszym adresem, którą dołączamy do listu.

Na koniec coś czego zdecydowanie nikt nie lubi, czyli RTS
Skrót ten oznacza zwrot listu do adresata.Co powinien zawierać nasz list?
Przede wszystkim prośbę o autograf, ale także kopertę zwrotną, kilka zdjęć do podpisania, znaczek lub IRC (nie zawsze jest konieczny).

Sama prośba o autograf skierowana do piłkarza mogłaby wyglądać na przykład tak:

Dear...
My name is ...  (podajecie swoje imię) and I'm ... (podajecie ile macie lat) years old. I live in ... (miasto/kraj). I love football. You are my master. I have supported you since ... (podajecie rok od którego kibicujecie danej osobie). I admire your skills and intellect on football pitch. One of my greatest dream is to have your autograph. Because of that I have a favor to ask you - could you sign this photo for me? I would be forever grateful. 
All the best!Gdzie szukać adresów?
Otóż większość z nich łatwo jest znaleźć w internecie np. odwiedzając oficjalną stronę klubu piłkarskiego/piłkarza bądź wchodząc na fanmail.biz.Jak byście mieli jakieś pytania to piszcie śmiało 😉
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Cześć, mam na imię Zosia i od sierpnia 2013 roku zbieram autografy sportowców. Uwielbiam piłkę nożną i tenis, dlatego też podpisów z tych dyscyplin jest najwięcej w mojej kolekcji. Zapraszam do oglądania.